Újabb minőségi előadást tekinthetnek meg azok, akik a siófoki programok mellett ellátogatnak a hétvégén veszprémi Hangvillába, ahol a Weöres Sándor Színház érkezik Móricz Zsigmond különleges regényének adaptációjával.

A mű érdekessége, hogy az eredetihez hasonlóan itt nem egy konkrét személy a főhős, hanem egy társadalmi réteg, az 1800-as évek végének vidéki dzsentri közege, a magyar jómódú világ szolgái, akik teljes közömbösségben élik mindennapjaikat és pattintják le azokat, akik nem érdeklik őket, vagy akikkel nem akarnak közösséget vállalni.

Ebben a közegben él István, aki egy alföldi házban kénytelen elviselni, hogy minden egyes hétvégén kivilágos kivirradatig tart az összes mulatság. Jól tudja azonban, hogy mindez csak a látszat, a rend csak átmeneti, és sem ő, sem senki más nem tudja, hogy meddig tartható fenn mindez.

A színművet Móricz Zsigmond nagyszerű regénye alapján Horváth Csaba rendezte, aki képes volt tökéletesen átadni Móricz szövegeinek zeneiségét, illetve az általa írott történetek örökzöld mivoltát, méghozzá Tóth Réka Ágnes szövegeivel kiegészülve.

Az előadás 190 percig tart, várhatóan egyetlen szünettel kerül tálalásra, a Weöres Sándor Színház társulata mellett pedig a Forte Társulat tagjai is színpadra állnak majd azért, hogy a lehető legautentikusabb formában tálalják ezt az örökérvényű történetet.

KIEMELT AJÁNLATAINK

Hozza ki a maximumot a Mala Élményből!

Felejthetetlen élményprogramokkal és exkluzív csomagajánlatokkal várjuk a Balaton-partján! Kérjük kattintson az alábbi gombok valamelyikére!

KIEMELT AJÁNLATAINK

Hozza ki a maximumot a Mala Élményből!

Felejthetetlen élményprogramokkal és exkluzív csomagajánlatokkal várjuk a Balaton-partján! Kérjük kattintson az alábbi gombok valamelyikére!

ESEMÉNYEK SIÓFOK KÖZELÉBEN

További programok